sobota, 22 czerwca 2019

Zapowiedź mojej nowej powieści

W samym środku wakacji, 22 lipca, wchodzi na rynek księgarski moja nowa powieść "Sekret rodziny von Graffów". Tłem nowej książki jest malowniczy Zamość ukazany w tragicznym dla tego miasta okresie okupacji hitlerowskiej. Ta, w istocie smutna książka, przedstawia losy niemieckiego arystokraty, jego poszukiwanie u schyłku życia na Roztoczu prawdy o samym sobie. Prawdy, która może się okazać bardzo trudna. Okładka już jest, a na powieść trzeba jeszcze trochę poczekać. 

Tym samym spełniłam swoje marzenie, by napisać książkę związaną z najtrudniejszym historycznie czasem dla Zamościa i mieszkańców jego pięknych okolic
.

Opis ze strony internetowej Wydawcy:

Współczesny Berlin. Śmiertelnie chory nestor arystokratycznego rodu zwierza się wnuczce z kłopotów i zwraca się do niej z nietypową prośbą. Nastawiona sceptycznie do spełnienia życzenia dziadka Maria von Graff ostatecznie udaje się do Zamościa – miasta, które ma być kluczem do rozwiązania tajemnicy z przeszłości. W Polsce, w poszukiwaniu informacji na temat wojennych losów swoich przodków, pomagają jej historyk Andrzej i archiwista Alfred. Wspólne odkrywanie historii rodu zbliża do siebie Marię i Andrzeja. Czy na tyle, by wyznać uczucia?

Każdy dzień przynosi bohaterom zaskakujące wiadomości, a wydarzenia sprzed ponad siedemdziesięciu lat zmieniają ich spojrzenia na współczesność. Czy uda im się odkryć, kim w rzeczywistości jest Hans von Graff?